Muitai, PVM, kt. mokesčiai perkamoms prekėms iš Kinijos

Muitai, PVM, kt. mokesčiai perkamoms prekėms iš Kinijos

 

Nėra nieko labiau erzinančio, nei užsisakius prekę iš užsienio pašte išgirsti nemalonią staigmeną, kad norint atsiimti prekę reikės susimokėti PVM ar muitą, o apie šias papildomas išlaidas net nenutuokėte.

Kinijos internetinėse parduotuvės žmonės prekinasi iš viso pasaulio. Importuojamoms prekėms kiekviena šalis taiko skirtingus mokesčius, todėl paprastai šie tinklalapiai į bendrą prekės kainą neįtraukia šių mokesčių ir, be viso to, ne visuomet apie tai aiškiai informuoja savo klientus.

Taigi, kokios taisyklės galioja Lietuvos piliečiams ir kokius mokesčius perkant prekę iš Kinijos jums teks susimokėti?

Muitai ir mokesčiai

1. 21% PVM MOKESTIS

Perkant prekes iš Kinijos, papildomai reikės susimokėti 21% PVM. Išimtis taikoma spausdintoms knygoms ir informaciniams neperiodiniams leidiniams, kurie apmokestinami sumažintu 9% PVM. PVM mokestis skaičiuojamas nuo bendros siuntinio vertės, įskaitant ir transporto išlaidas.

2. MUITO MOKESTIS

Jei bendra jūsų pirkinio vertė didesnė nei 150 eurų, papildomai teks susimokėti ir muitą. Lietuvoje priklausomai nuo prekės rūšies muito mokestis svyruoja nuo 0 iki 22%. Populiariausių prekių muito dydžius pateikiame žemiau esančioje lentelėje.

Prekė
Muito dydis
Avalynė su batviršiais iš tekstilės medžiagų 16.9-17%
Maisto papildai 12.8%
Drabužiai iš tekstilės medžiagų 12%
Odiniai drabužiai 4%
Odinė avalynė 7 – 8%
Fotoaparatų objektyvai ir filtrai 6.7%
GPS imtuvai 3.7%
Nešiojami, delniniai, staliniai kompiuteriai 0%
Kompiuterių dalys (atminties įrenginiai, garso ar vaizdo kortos, procesoriai ir pan.) 0%
Mobilieji telefonai 0%
Skaitmeniniai fotoaparatai 0%
Skraidantys skaitmeniniai fotoaparatai (Dronai) 0%
Dauguma kosmetikos priemonių 0%

 
Detalią informaciją apie kiekvienai prekei taikomą muitų dydį galite rasti muitinės duomenų bazėje LITAR . Jei jus dominančios prekės muito tarifo visgi negalite rasti šios informacijos galit užklausti pačios Muitinės.

3. AKCIZO MOKESTIS

Jei kartais nuspręstumėte įsigyti prekę, kurios sudėtyje yra etilo alkoholio (gėrimai, kosmetika, kvepalai, parfumerija, valikliai ir pan.) ar tarkim tabako gaminių, tuomet jūsų pirkinys papildomai bus apmokestintas akcizu.

Perkant minėtus produktus, muitinė gali pareikalauti dokumento nurodančio kiek etilo alkoholio yra įsigytuose produktuose. Šiuo metu etilo alkoholiui taikomas 1.665 euro už gryno etilo alkoholio hektolitrą akcizų tarifas. Detalesnę informaciją apie Lietuvoje taikomus akcizus galite rasti LR akcizų įstatyme .

4. IŠMUITINIMO PASLAUGA

Išmuitinimas pasinaudojus kurjerių ar tarpininkų paslauga

Be jau išvardintų mokesčių, kurjeriai ar jų pasirinkti atstovai, taip pat ima papildomą mokestį už siuntos pateikimą muitinei (t.y. išmuitinimą, dar kitaip vadinamą muitinės tarpininkavimo paslaugą).

Pavyzdžiui, Lietuvos paštas mažos vertės siuntoms, kurių vertė neviršija 150 eurų, taiko 3 eurų tarpininkavimo mokestį. Didesnės vertės prekėms taikomas 8,69 EUR mokestis + PVM .

Tokiu atveju, jums tereikia susimokėti už suteiktas paslaugas ir prekę atsiimti pašte.

Už muitinės deklaracijos paruošimą ir jūsų atstovavimą muitinėje DHL, UPS, TNT ir kitos privačios kurjerių tarnybos taip pat ima tarpininkavimo mokestį. Prieš perkant didesnės vertės prekę verta pasiteirauti šių tarnybų apie jų taikomą mokesčio dydį. Štai DHL išmuitinimo paslauga privatiems asmenims kainuoja 20 eurų + PVM . Tuo tarpu UPS už jūsų siuntos deklaravimą paprašys 22 EUR .

Savo ruožtu TNT importo paslaugas teikia tik įmonėms, o privatūs asmenys siuntas su TNT pagalba gali tik eksportuoti. Siuntai atvykstant Economy Express (žemės transportu) TNT parengta išmuitinimo deklaracija įmonei kainuotų 17,38 EUR plius 4,34 EUR už kiekvieną papildomą prekės kodą.

Išmuitinimas be tarpininkų

Jei kurjerio ar jų siūlomo tarpininko paslauga jums pasirodytų per brangi, išmuitinimą galima ryžtis atlikti ir pačiam. Deja, šiai dienai net pati muitinės tarnyba nerekomenduoja išsimuitinti prekių patiems ir nurodo, kad tai yra sudėtinga.
Norint nueiti šį biurokratiškai komplikuotą kelią teks praktiškai beveik patiems tapti muitinės tarpininkais.

Pagal šiuo metu nustatytą tvarką, siuntinys turi būti deklaruojamas elektroniniu būdu per MDAS (muitinės deklaracijų apdorojimų sistemą), pateikiant importo Bendrosios administracijos dokumentą. Norint tai atlikti jums teks sudaryti su muitine sutartį dėl elektrininio deklaravimo ir gauti iš jų prisijungimo kodus. Prisijungimą prie sistemos galima gauti tik esant verslo vartotoju, o deklaracija pildoma per tinklalapį „Verslininko portalas“.

Be viso to, papildomai reikės prisiregistruoti „Prievolininkų registre“, kurio dėka jums bus suteiktas identifikavimo kodas „EORI“.

Šiuo metu tai yra vienintelis būdas leidžiantis patiems atlikti siuntos išmuitinimą, o sugaišto laiko ir nervų atžvilgiu tai ne pati geriausia alternatyva.

5. SIUNTOS SAUGOJIMO MOKESTIS

Užtrukus siuntos išmuitinimo procedūroms, prekė laikoma jūsų pasirinkto kurjerio sandėlyje. Už šią paslaugą siuntos tarnybos paprastai imamamas papildomą mokestį. Pavyzdžiui, DHL šį mokestį taiko nuo 4-os dienos, įskaitant atvykimo dieną, ir už tai ima vienkartinį 5 EUR + PVM mokestį . Tuo tarpu UPS už siuntinio saugojimą iki 3 d.d. taiko 10 eurų mokestį, o toliau už kiekvieną papildomą darbo dieną po 3 eurus.

Dėl konkretaus kiekvieno kurjerio taikomo mokesčio reikėtų kreiptis tiesiogiai į pačius kurjerius.

PIRKĖJO APSAUGA PERKANT PREKES IŠ KINIJOS

Apsiperkant Kinijos internetinėse parduotuvėje, daugeliu atvejų Europos elektroninės komercijos įstatymai negalios, o apginti jūsų teises bus labai sudėtinga…

SKAITYK DAUGIAU

 

GALIMYBĖS IŠVENGTI MOKESČIŲ

Dovanos statusas

Pagal LR PVM įstatymą ir EB Tarybos reglamentą fiziniai asmenys, siuntą gaunantys neatlyginamai (t.y. dovanų) gali išvengti tam tikų mokesčių mokėjimo:

  • dovana < 45 EUR – muitu ir 21% PVM prekė neapmokestinama
  • 45 EUR < dovana < 150 EUR – mokamas 21% PVM
  • 150 EUR < dovana < 700 EUR – mokamas 21% PVM ir ne didesnis kaip 2,5 % muitas.

Akcizinėms prekėms aukščiau paminėta išlyga nėra taikoma.

Ne visuomet naudinga brangesnę prekę deklaruoti kaip dovaną, ypač jei jai taikomas 0% muito tarifas. Tokią prekę deklaravus kaip dovaną reikės susimokėti ir 2,5% tarifą.

Praktikoje, dauguma Kinijos pardavėjų siunčia prekes su užrašu „GIFT“ („Dovana“). Deja, toks siuntimo būdas yra toks populiarus, kad realiai bus sunku įtikinti muitinę, kad jūsų siuntinys yra dovana. Paprastai muitinė vis tiek reikalauja pateikti papildomus dokumentus ir dažnu atveju mokesčius vis tiek tenka susimokėti.

Prekės pirkimas iš ES sandėlių

Jei prekę pirksite iš Kinijos internetinės parduotuvės, tačiau ji bus siunčiama iš ES sandėlio, tokiu atveju teks susimokėti tik PVM, o muitų mokesčių jums pavyks išvengti.


10% XIAOMI RedmiBook Laptop Pro 14inch (už 574,08 €)

Galioja iki: 2020-10-31

Kodas:

ĮSIGYK XIAOMI REDMIBOOK

12% TECLAST F5 Nešiojamas kompiuteris iš Kinijos sandėlio (už 252,46 €)

Galioja iki: 2020-10-31

Kodas:

ĮSIGYK TECLAST F5

19% MEGAWHEELS S11 7.5Ah 350W ekektrinis paspirtukas (už 303,22 €)

Galioja iki: 2020-10-31

Kodas:

ĮSIGYK MEGAWHEELS PASPIRTUKĄ

15% Nuolaida LIECTROUX C30B dulkių siurbliui robotui (už 178,86 €)

Galioja iki: 2020-10-31

Kodas:

ĮSIGYK LIECTROUX C30B SIURBLĮ

10% Nuolaida Xiaomi Redmi G Gaming nešiojamam kompiuteriui (už 845,00 €)

Galioja iki: 2020-10-22

Kodas:

ĮSIGYK XIAOMI REDMI G GAMING LAPTOP

15% Nuolaida ECOVACS DEEBOT DE55 siurbliui robotui (už 187,38 €)

Galioja iki: 2020-10-31

Kodas:

ĮSIGYK ECOVACS SIURBLĮ

20% Nuolaida Redmi Note 8 telefonui (už 133,26 €)

Galioja iki: 2020-10-31

Kodas:

ĮSIGYK XIAOMI REDMI NOTE 8

50% Nuolaida – Pavasario Išpardavimas Liemenėlėms

Galioja iki: 2020-10-31

Kodas:

ĮSIGYK XIAOMI MI NOTE 10 LITE

21% Nuolaida Xiaomi Redmi Note 9 PRO

Galioja iki: 2020-10-31

Kodas:

ĮSIGYK XIAOMI REDMI NOTE 9PRO

31% Nuolaida Xiaomi Mi 10 telefonui

Galioja iki: 2020-10-31

Kodas:

ĮSIGYK XIAOMI MI 10

35% Nuolaida Xiaomi TV Bar garsiakalbis
Galioja iki: 2020-10-31

Kodas:

ĮSIGYK XIAOMI REDMI TV BAR

12% Nuolaida Roborocks S5 MAX dulkių siurbliui robotui

Galioja iki: 2020-10-31

Kodas:

ĮSIGYK ROBOROCKS S5 MAX

Perkuiškinijos naujienlaiškis

Užsisakyk PERKUIŠKINIJOS naujienlaiškį!