Drabužiai iš Kinijos internetinių parduotuvių | Patarimai

Drabužiai iš Kinijos internetinių parduotuvių | Patarimai

Kaip išvengti didelių klaidų perkant rūbus iš Kinijos

 

Tik nedaug Europos internetinių parduotuvių turi tokią didžiulę rūbų pasiūlą ir gali pasiūlyti tokią mažą kainą kaip Kinijos internetinės parduotuvės. Tokiose parduotuvėse kaip „Aliexpress“, „DHgate“ ar „Lightinthebox“ galima rasti šimtus tūkstančių rūbų, skirtų moterims, vyrams, vaikams ir kūdikiams. Čia galima rasti rūbų kiekvienai prograi: kasdienai, sportui, į paplūdimį, vakarėliams, vestuvėms ir kt.
Nepaisant žemų kainų ir didžiulio asortimento, visi iš mūsų žinome, kad sėkmingai išsirinkti sau tinkamą rūbą internetu nėra taip paprasta. Dėl šios priežasties pateikiame 10 patarimų sąrašą, kuriuo vadovaudamiesi išvengsite didelių apsipirkimo klaidų ir galėsite mėgautis Kinijos internetinių parduotuvių teikiamais pranašumais.

Rūbai iš Kinijos

1. Tikrinkite rūbo dydį dydžių lentelėje

Kinietiški drabužių dydžiai nurodyti raidėmis S, M, L, XL dažniausiai neatitinka Europinio standarto. Dėl šios priežasties visuomet naudinga pasitikrinti rūbo išmatavimus dydžių lentelėje, kurioje šie matmenys nurodomi centimetrais.
Ypatingą dėmesį į išmatavimus turėtų atkreipti auškto ūgio, stambesnio sudėjimo ar didesnio biusto merginos. Paprastai kinai yra smulkesnio sudėjimo, todėl gali pasitaikyti, kad rūbai jums bus per ankšti ar, pavyzdžiui, turės per trumpas rankoves.
Išmatavimai pateikiami centimetrų tikslumu paprastai atitinka realybę, todėl nereikia bijoti pirkti vienu ar dviem dydžiais didesnius rūbus nei esate tai įpratę daryti Lietuvoje. Kai kuriais atvejais gali tekti užsisakyti net 3 ar 4 dydžiais didesnį rūbą nei įprasta.

2. Perskaityk klientų atsiliepimus

Prieš įsigyjant prekę, visada perkaitykite kitų žmonių atsiliepimus, kuriuos galima rasti iškart po prekės aprašymo.
Paprastai klientai yra sąžiningi ir sako tiesą. Ypač tai pasakytina apie prekes, kurios neatitinka jų lūkesčių. Labai dažnai prie atsiliepimo klientai įkelia ir įsigytos prekės nuotrauką, iš kurios lengviau bus nuspręsti ar ir jūs norėtumėte tokios prekės.
Norėdami rasti daugiau klientų atsiliepimų taip pat galite aplankyti „Youtube“. Čia daugybė youtuberių, dalijasi savo įspūdžiais įsigijus vienokias ar kitokias prekes iš Kinijos internetinių parduotuvių. Įdomumo dėlei, dažnai jie atplėšia savo užsakytus paketus tiesiai priešais kamerą, todėl galite pamatyti jų nuoširdžią pirminę reakciją.
Taip pat, nederėtų aklai ppasikliauti visais Kinijos internetinėse parduotuvėse pateiktais klientų atsiliepimais. Kai kurie iš jų gali būti suklastoti. Juos dažniausiai galima atskirti pagal šias ypatybes:

  • atsiliepimai parašyti labai netaisyklinga anglų ar lietuvių kalba
  • atsiliepimas parašytas vartotojo, kuris yra parašęs tik vieną atsiliepimą ir jis yra perdėtai pozityvus
  • vartotojas pasivadinęs labai keistu vardu.

Jei svetainėje randate labai daug netikroviškai skambančių atsiliepimų, kartais situacija pasitaiso, pakeitus naudojamą svetainės kalbą.
Mūsų patarimas jums: pirkite prekes, kurios turi 95% teigiamų atsiliepimų. Taip pat, atidžiai išnagrinėkite vartotojų išsakytą kritiką.

3. Pirkite populiarius rūbus

Dar prieš perkant ką nors iš Kinijos internetinių parduotuvių, priimkite kaip faktą tai, kad daugeliu atvejų prekės nebus identiškai tokios kaip matote nuotraukose. Dažnai Kinietiškos prekės turi vienokių ar kitokių nukrypimų.
Kinijos internetinėse parduotuvėse nuotraukas paprastai daro profesionalūs fotografai, dėl to vien iš nuotraukos sunku nuspręsti ar rūbas būs geros ar blogos kokybės.
Taip pat, reikėtų nepamiršti, kad rūbus dėvi liekni ir išvaizdūs modeliai, ant kurių apskritai viskas atrodo gražiai.
Ne paslaptis ir tai, kad nemažai Kinijos gamintojų klaidina savo klientus, naudodami originalias populiarių prekinių ženklų ar garsių dizainerių rūbų nuotraukas. Tokie rūbai, be abejo, atrodo labai gražiai nuotraukose, tačiau jums bus atsiųsta viso labo šio modelio kopiją, kuri bus pagaminta iš pigesnės medžiagos ir nebus identiška.
Būkite atsargus jei nuotraukoje matote Amerikos garsenybę reklamuojančią norimą įsigyti prekę. Labai tikėtina, kad gausite viso labo kopiją, kuri nebūtinai atitiks jūsų lūkesčius.

5. Tikrinkite iš kokios medžiagos pagamintas rūbas

Vienas svarbiausių dalykų skiriančių geros kokybės rūbą nuo blogos yra naudojamas audinio tipas. Drabužiai pasiūti iš medvilnės, lino, džinsinio audinio, nėrinių ar atlaso atrodys geriau, nei rūbai pagaminti iš poliesterio, sintetinio audinio ar kitų plonų medžiagų.
Prieš priimant sprendimą, kokios medžiagos rūbai jums labiausiai prie širdies, geriausia atsidaryti savo rūbų spintą ir peržvelgti iš kokių medžiagų pagaminti jūsų jau turimi drabužiai. Tai bus puiki oriantacija, perkant rūbus iš Kinijos.

6. Perkant žieminius rūbus perskaitykite rūbo aprašymą du kartus

Kiekvienoje šalyje žiemos skirtingos. Lietuvoje, Švedijoje ar Norvegijoje žiemos būna šaltos, o, pavyzdžiui, Italijoje – kiek švelnesnės. Atitinkamai ir paltas, pirktas Kinijos internetinėje parduotuvėje, vienu atveju gali kuo puikiaisiai atitikti kliento lūkesčio, tuo tarpu kitu – tapti dideliu nusivylimu.
Daugelis Europos klientų skundžiasi, kad dažnai žieminiai rūbai yra daug plonesni, nei atrodo nuotraukose. Tokiu atveju, net jei pasiuvimo lygis ir aukštas, natūralu neatitiks, natūralu, kad toks pirkinys tampa nusivylimu.
Norint sėkmingai įsigyti žieminių rūbų Kinijos internetinėje parduotuvėje, pravartu ne tik peržvelgti prekės nuotraukas, bet ir ieškoti informacijos apie jūsų pagaidaujamo rūbo izoliacinę vertę ir svorį. Dažnai nurodomas prekės svoris jums bus geras indikacinis rodiklis kiek izoliacinės medžiagos panaudota pagaminti konkrečiai prekei. Jei jūsų paltas sveria mažiau nei pusę kilogramo, labai tikėtina jis nebus labai šiltas.
Papildomai galite atkreipti dėmesį ir į medžiagos tipą. Vilna sulaiko šilumą geriau nei sintetinės medžiagos.

7. Peržiūrėk norimą įsigyti prekę ant skirtingų prietaisų ekranų

Kiekvienas namuose turimas įrenginio ekranas dažnai spalvas rodo šiek tiek skirtingai. Jei norite įsigyti nestandartinės spalvos prekę, prieš užsakydami ją, peržvelkite prekės nuotraukas ant skirtingų prietaisų (telefono, nešiojamo, stacionaraus ar planšetinio kompiuterio).
Labiausiai kalibruotas ekranas suteikia tikriausias spalvas. IPS ir OLED ekranai paprastai yra geresni nei senesni LCD ekranai.

8. Būkite atsargūs pirkdami garsių prekinių ženklų klastotes iš Kinijos internetinių parduotuvių. Už suklastotų drabužių importą baudžiama

Kai kurie Kinijos pardavėjai skelbiasi, parduodą originalaus dizaino rūbus, tuo tarpu, tai tėra prastos tokių rūbų kopijos. Tikri garsių prekinių ženklų rūbai Kinijoje kainuoja tiek pat kiek ir Lietuvoje ar kitoje Europos šalyje.
Jei žinomo prekinio ženklo rūbas Kinijos internetinėje parduotuvėje kainuoja ženkliai mažiau, tikriausiai gausite drabužio kopiją.
Lietuvoje, kaip ir kitose ES šalyse, draudžiama importuoti rūbų kopijas. Muitinės darbuotojams nustačius šį pažeidimą, galite gauti baudą. Žinoma, kaip pirkėjas galite pasiteisinti, kad pirkdami nežinojote, kad perkate prekinio ženklo kopiją.
Bet kuriuo atveju, net jei jūsų pakuotė ir praeis sėkmingai muitinės patikrą, rūbų kopijas draudžiama perparduoti, o už tai galite būti nubausti. Padirbtų drabužių pardavėjai baudžiami daug didesnėmis baudomis, kurios gali siekti ir keletą tūkstančių eurų.

9. Patikrink pardavėjo reputaciją

Jei rūbus perkate iš tokių didelių Kinijos internetinių parduotuvių kaip „Aliexpress“ ar „DHgate“, tikėtina, kad tą patį rūbo modelį parduos eilė skirtingų tiekėjų. Tokiu atveju, visuomet naudinga prekę pirkti iš pardavėjų, turinčių „Top“ ar „Premium“ statusą, ar tų, kurie turi nepriekaištingus klientų atsiliepimus apie juo.
Taip pat, naudinga atsižvelgti į tai kiek metų pardavėjas pardavinėja savo prekes vienoje ar kitoje Kinijos internetinėje parduotuvėje. Kuo ilgesnį laiką prekiauja pardavėjas, tuo mažesnė tikimybė, kad būsite apgauti.
Be to, rūbus pirkti geriau iš pardavėjų, kurie specializuojasi šioje srityje. Tokiu atveju, didesnė tikimybė, kad iškilus klausimams busite maloniai aptarnauti, prekė bus geresnės kokybės ir kaina bus ženkliai mažesnė.
Galiausiai, jei vis dar abejojate pardavėju ir nerandate daugiau informacijos apie jį, pradžioje įsigykite nedidelės vertės pirkinį ir tik poto pirkite iš to paties pardavėjo brangesnes prekes.

10. Išdrįskite klausti

Dažnas lietuvis, iškilus klausimams nedrįsta klausti. Nepaisant to, apsiperkant Kinijos internetinėje parduotuvėje, šią nuostatą verta pakeisti. Gerų ir patikimų parduotuvių klientų aptarnavimo tarnyba paprastai greitai reaguoja į užduodamus klausimus ir gali suteikti taip jums reikalingos papildomos informacijos, kurios nerandate svetainėje. Gavę atsakymus į jums iškilusius klausimus sutaupysite daug laiko, išvengsite galvos skausmo bei leisite pinigus tik toms prekėms, kurios atitiks jūsų lūkesčius.

5 Geriausios Kinijos drabužių internetinės parduotuvės 2020 metais

10% XIAOMI RedmiBook Laptop Pro 14inch (už 574,08 €)

Galioja iki: 2020-10-31

Kodas:

ĮSIGYK XIAOMI REDMIBOOK

12% TECLAST F5 Nešiojamas kompiuteris iš Kinijos sandėlio (už 252,46 €)

Galioja iki: 2020-10-31

Kodas:

ĮSIGYK TECLAST F5

19% MEGAWHEELS S11 7.5Ah 350W ekektrinis paspirtukas (už 303,22 €)

Galioja iki: 2020-10-31

Kodas:

ĮSIGYK MEGAWHEELS PASPIRTUKĄ

15% Nuolaida LIECTROUX C30B dulkių siurbliui robotui (už 178,86 €)

Galioja iki: 2020-10-31

Kodas:

ĮSIGYK LIECTROUX C30B SIURBLĮ

10% Nuolaida Xiaomi Redmi G Gaming nešiojamam kompiuteriui (už 845,00 €)

Galioja iki: 2020-10-22

Kodas:

ĮSIGYK XIAOMI REDMI G GAMING LAPTOP

15% Nuolaida ECOVACS DEEBOT DE55 siurbliui robotui (už 187,38 €)

Galioja iki: 2020-10-31

Kodas:

ĮSIGYK ECOVACS SIURBLĮ

20% Nuolaida Redmi Note 8 telefonui (už 133,26 €)

Galioja iki: 2020-10-31

Kodas:

ĮSIGYK XIAOMI REDMI NOTE 8

50% Nuolaida – Pavasario Išpardavimas Liemenėlėms

Galioja iki: 2020-10-31

Kodas:

ĮSIGYK XIAOMI MI NOTE 10 LITE

21% Nuolaida Xiaomi Redmi Note 9 PRO

Galioja iki: 2020-10-31

Kodas:

ĮSIGYK XIAOMI REDMI NOTE 9PRO

31% Nuolaida Xiaomi Mi 10 telefonui

Galioja iki: 2020-10-31

Kodas:

ĮSIGYK XIAOMI MI 10

35% Nuolaida Xiaomi TV Bar garsiakalbis
Galioja iki: 2020-10-31

Kodas:

ĮSIGYK XIAOMI REDMI TV BAR

12% Nuolaida Roborocks S5 MAX dulkių siurbliui robotui

Galioja iki: 2020-10-31

Kodas:

ĮSIGYK ROBOROCKS S5 MAX

Perkuiškinijos naujienlaiškis

Užsisakyk PERKUIŠKINIJOS naujienlaiškį!