Kaip saugiai apsipirkti Aliexpress ir nebūti apgautam

Kaip saugiai apsipirkti Aliexpress ir nebūti apgautam

7 Patarimai: kaip saugiai apsipirkti AliExpress ir nebūti apgautam

Saugiai apsipirkti ir nebūti apgautam Kinijos internetinėje parduotuvėje ne visuomet taip paprasta.

Į KĄ ATKREIPTI DĖMESĮ PERKANT RŪBUS IŠ KINIJOS

Tik nedaug Europos internetinių parduotuvių turi tokią didžiulę rūbų pasiūlą ir gali pasiūlyti tokią mažą kainą kaip Kinijos internetinės parduotuvės…
SKAITYTI DAUGIAU >

 
Norint neapsigauti ypač svarbu ištirti Kinijos svetainę, kurioje norite apsipirkti ir pasidomėti:

 • kaip ji apsaugo pirkėjus
 • ar lengva išvengti sukčiavimo atvejų
 • kaip svetainė tvarko iškilusius ginčus
 • ar norėdami grąžinti prekę atgausite sumokėtus pinigus.

Šiame straipsnyje mes paanalizuosime “Aliexpress” ir atsakysime į aukščiau paminėtus aspektus.
Taip pat, sužinosite, kaip apsiperkant išmintingai, „Aliexpress“ gali tapti puiki vieta elektronikos ar kitoms prekėms įsigyti.

KAIP NEAPSIGAUTI PERKANT ELEKTRONIKOS PREKES IŠ KINIJOS

Jei norite įsigyti pigios elektronikos Kinijos internetinės parduotuvės gali būti puiki alternatyva…
SKAITYTI DAUGIAU >

 

Kas yra „Aliexpress“?

„Aliexpress“ yra Kinijos internetinė parduotuvė, priklausanti „Alibaba Grupei“. „Aliexpress“ buvo įkurta 2009 metais kaip platforma, kurioje Kinijos gamintojai ir prekybininkai gali parduoti savo prekes. Tuo tarpu, pati įmonė prekių neparduoda. Šis tinklalapis populiarus visame pasaulyje, o savo prekių pasiūla viršija net “Amazon”.

„Aliexpress“ pirkėjo apsauga

Perkant prekes internetu iš Lietuvos ar Kinijos parduotuvių, visuomet išlieka rizika, kad prekė jums netiks ar nepatiks, nes jos negalite pamatyti, pačiupinėti ar pasimatuoti. Net pirkdami elektronikos prekes, negalite patikrinti ar tikrai visos funkcijos veikia.
Nepaisant to, pirkdami gerai žinomo prekės ženklo prekę, galite perskaityti internetines apžvalgas ir klientų atsiliepimus, o prieš pirkdami nueiti į parduotuvę Lietuvoje ir patikrinti ar prekė jums tikrai patinka.
„Aliexpress“ parduotuvės atveju, tikėtina Lietuvoje nerasite identiškų prekių, tad teks remtis kitais vertinimo kriterijais. Paprastai, jūs priimsite sprendimą remdamiesi nuotraukomis ir prekės aprašymu. Dėl šios priežasties labai svarbu, kad svetainė turėtų patikimą pirkėjų apsaugą.

„Aliexpress“ siūlo 2 svarbias garantijas:

 1. Pinigų grąžinimą, jei negavote prekės – jei prekė nebuvo pristatyta ar neatkeliavo per tinklalapyje nurodytą laiką, galite kreiptis į „Aliexpress“ ir atgauti visą sumokėtą pinigų sumą.
 2. Pilną ar dalinį pinigų grąžinimą, jei prekė neatitinka aprašymo – jei prekė smarkiai skiriasi nuo to kas pateikta tinklalapyje, turite dvi galimybes. Galite grąžinti prekę ir atgauti visą sumokėtą pinigų sumą arba pasilikti prekę sau ir gauti dalinę išmoką.

Ginčų sprendimas

Deja, kaip ir kitose internetinėse parduotuvėse negavus prekės, gavus brokuotą ar netinkamo dydžio prekę, pinigų atgavimo procesas yra kiek sudėtingesnis.
„Aliexpress“ turi sukūrusi visą ginčų sprendimo procesą, kurį teks praeiti, jei nepavyksta problemos tiesiogiai išspręsti su prekės pardavėju.

„Aliexpress“ ginčų sprendimo procesas apima 3 etapus:

1 ETAPAS: Iškilus problemai pirmiausia susisiekite su prekės pardavėju ir išdėstykite savo problemą jam. Jei turite nusiskundimų dar negavus prekės arba praėjus daugiau nei 15-ai dienų nuo prekės pristatymo, problemos sprendimas tiesiogiai su pardavėju yra vienintelė jums prieinama galimybė.

Jei prekė dar nepristatyta ir užsakymas nėra galutinai baigtas, o pardavėjas atisako su jumis bendradarbiauti, teks palaukti kol užsakymas bus baigtas ir tik tuomet galėsite dėl savo problemos tiesiogiai kreiptis į „Aliexpress“ klientų aptarnavimo tarnybą. Deja, praėjus daugiau nei 15 dienų nuo prekės pristatymo dienos, į „Aliexpress“ kreiptis nebegalima.

2 ETAPAS: Jei gavus prekę turite nusiskundimų ir nesate patenkintas pardavėjo atsakymu, per 15 dienų nuo prekės gavimo dienos galite kreiptis į „Aliexpress“ ir atidaryti ginčo bilietą (ang. „Dispute ticket“). Šiame etape procesas taps formaliu.

3 ETAPAS: Jei diskusijai tapus formalia, jūs vis tiek nesate patenkitas siūlomu sprendimu, tuomet galite apie tai informuoti „Aliexpress“. Tokiu atveju, „Aliexpress“ veiks kaip tarpininkas ir priims nutarimą.

Patikimo pardavėjo suradimas

Pats paprasčiausias būdas išvengti prekės grąžinimo ar ginčų proceso yra surasti „Aliexpress“ svetainėje patikimą pardavėją. Jei praeityje vieno ar kito pardavėjo paslaugomis naudojosi tūkstančiai klientų, kurie patenkinti įsigytomis prekėmis, didelė tikimybė, kad ir jūsų apsipirkimo patirtis bus teigiama.

Atsiliepimų puslapis

Patikrinti pardavėją galite peržvelgę pardavėjo istoriją. Bet kuriame prekės puslapyje paspaudę mygtuką „Atsiliepimai“ (ang. Feedback) gausite išsamią informaciją apie šios prekės pardavėją.

Atsiliepimai apie pardavėją

Kiekvienas pardavėjas turi teigiamų atsiliepimų (ang. Positive Feedback) įvertinimą procentais. Taip pat, čia rasite klientų įvertinimą žvaigždutėmis pagal skirtingas kategorijas: prekės atitikimas aprašymui, pardavėjo bendravimas ir prekės pristatymo greitis.
Prie kiekvienos kategorijos galite pamatyti ar jūsų pasirinktas pardavėjas yra aukčiau ar žemiau „Aliexpress“ parduotuvės bendro vidurkio.
Puslapio apačioje pamatysite ir atsiliepimų istoriją su pirkėjų komentarais.

Pardavėjo suteikiama garantija

Pardavėjai taip pat gali suteikti tam tikras garantijas. Kaip taisyklė, kuo daugiau garantijų suteikia pardavėjas, tuo saugiau galite jaustis, pirkdami prekes iš tokio pardavėjo.

Suteikiama garantija

„Aliexpress“ pardavėjai gali pasiūlyti 4 tipų garantijas:

 1. Prekės pristatymas laiku – pardavėjas siūlo grąžinti visą pinigų sumą jei pirkinys neatvyksta nurodytu laiku.
 2. Prekės grąžinimas ir kompensavimas – pardavėjas įsipareigoja grąžinti pinigus jei prekė neatitinka aprašymo.
 3. Vietinis prekės grąžinimas – pardavėjas turi sandėlius, pavyzdžiui, Europos Sąjungos šalyse ir leidžia grąžinti prekes į jų vietinius sandėlius. Tokiu atveju, jums neteks nerimauti dėl aukštų siuntimo ar muitinės mokesčių.
 4. Autentiškumo garantija – jei perkate daug kainuojančią prekinio ženklo prekę verta atkreipti dėmesį ar prekei suteikiama autentiškumo garantija (ang. Guaranteed Genuine). Tai reiškia, kad „Aliexpress“ parduotuvė patvirtina, kad prekė nėra klastotė.

Informaciją apie suteikiamas garantijas rasite prie prekės aprašymo.

Norėdami išvengti sukčiavimo, elkitės sumaniai

Nesvarbu kokios saugumo politikos laikosi „Aliexpress“, atsargumas gėdos nedaro.
„Aliexpress“ siūlo keletą naudingų patarimų, kurie padės išvengti apgavystės. Daugelis iš šių patarimų gerai žinomi, tačiau verta dar kartelį prisiminti:

 • Jei kaina per daug gera, kad būtų tiesa, greičiausiai taip ir yra. Deja, net ir Kinijos parduotuvėse neįmanoma įsigyti naujausio modelio „iPhone“ telefono už 50 $. Patikrinkite prekės specifikacijas ir įsitikinkite ar vietoje viso telefono neparduodamas tik viso labo įdėklas ar koks kitas telefono priedas.
 • Netvirtinkite prekės pristatymo jei vis dar negavote prekės. Niekada nesakykite, kad gavote prekę, kol jo nelaikote savo rankose ir atidžiai nepatikrinote ar prekė neturi broko ar kokių nors kitų trūkumų.
 • Niekada nesiųskite pinigų į pardavėjo banko sąskaitą. Jei pardavėjas pageidauja, kad pinigus persiųstumėte tiesiogiai jam į sąskaitą, o ne per „Aliexpress“, apskritai nepirkite iš tokio pardavėjo. Siunčiant pinigus ne per „Aliexpress“, parduotuvė nesuteiks jokių garantijų, numatytų pagal jų Pirkėjo Apsaugos politiką.

Ar „Aliexpress“ internetinė parduotuvė yra saugi?

Dažnai manoma, kad kinietiškos prekės yra prastos kokybės, tačiau realybėje tai nebūtinai yra taisyklė. „Aliexpress“ parduotuvėje galima rasti daug prekių, kurių kokybė itin gera, o kaina nepalyginamai žemesnė nei Lietuvoje ar kitose ES šalyse.
Perkant išmintingai, „Aliexpress“ parduotuvė nenusileidžia tokioms gigantėms kaip „Amazon“ ar „eBay“.

 Comments are closed.

10% XIAOMI RedmiBook Laptop Pro 14inch (už 574,08 €)

Galioja iki: 2020-10-31

Kodas:

ĮSIGYK XIAOMI REDMIBOOK

12% TECLAST F5 Nešiojamas kompiuteris iš Kinijos sandėlio (už 252,46 €)

Galioja iki: 2020-10-31

Kodas:

ĮSIGYK TECLAST F5

19% MEGAWHEELS S11 7.5Ah 350W ekektrinis paspirtukas (už 303,22 €)

Galioja iki: 2020-10-31

Kodas:

ĮSIGYK MEGAWHEELS PASPIRTUKĄ

15% Nuolaida LIECTROUX C30B dulkių siurbliui robotui (už 178,86 €)

Galioja iki: 2020-10-31

Kodas:

ĮSIGYK LIECTROUX C30B SIURBLĮ

10% Nuolaida Xiaomi Redmi G Gaming nešiojamam kompiuteriui (už 845,00 €)

Galioja iki: 2020-10-22

Kodas:

ĮSIGYK XIAOMI REDMI G GAMING LAPTOP

15% Nuolaida ECOVACS DEEBOT DE55 siurbliui robotui (už 187,38 €)

Galioja iki: 2020-10-31

Kodas:

ĮSIGYK ECOVACS SIURBLĮ

20% Nuolaida Redmi Note 8 telefonui (už 133,26 €)

Galioja iki: 2020-10-31

Kodas:

ĮSIGYK XIAOMI REDMI NOTE 8

50% Nuolaida – Pavasario Išpardavimas Liemenėlėms

Galioja iki: 2020-10-31

Kodas:

ĮSIGYK XIAOMI MI NOTE 10 LITE

21% Nuolaida Xiaomi Redmi Note 9 PRO

Galioja iki: 2020-10-31

Kodas:

ĮSIGYK XIAOMI REDMI NOTE 9PRO

31% Nuolaida Xiaomi Mi 10 telefonui

Galioja iki: 2020-10-31

Kodas:

ĮSIGYK XIAOMI MI 10

35% Nuolaida Xiaomi TV Bar garsiakalbis
Galioja iki: 2020-10-31

Kodas:

ĮSIGYK XIAOMI REDMI TV BAR

12% Nuolaida Roborocks S5 MAX dulkių siurbliui robotui

Galioja iki: 2020-10-31

Kodas:

ĮSIGYK ROBOROCKS S5 MAX

Perkuiškinijos naujienlaiškis

Užsisakyk PERKUIŠKINIJOS naujienlaiškį!